6 maj 2016

Kartka w innej technice - wyzwanie majowe

W jakiej znowu  innej, zapytacie?
Plan na maj zakłada, że robimy kartkę inną niż dotychczas, dowolną jeśli chodzi o temat ale za to spróbujcie pomyśleć, czego dawno nie robiłyście, może szydełkujecie, może oprócz scrapków i haftów, które pojawiają się najczęściej potraficie użyć innej niż w swoich ostatnich postach techniki?

Chciałabym poznać to, co siedzi w szufladach, głowach albo w planach do zrealizowania. Jako osoby zaprzyjaźnione z rękodziełem na pewno! próbowałyście różności. Przypomnijmy inne, może mniej popularne techniki, i ta inna niż dotąd (wasza sztandarowa) technika niech będzie na kartce majowej widoczna.

Co więc to może być?
Szydełko, decoupage, pergamano, może ktoś robi witraże, np. window colors, może szkice węglem, może uszyjecie kartkę ze skrawków materiału?
Pomyślcie, może znacie origami albo podobne techniki składania papieru (wiem, że potraficie – widziałam, widziałam) a jeśli nie robiłyście dotąd, to może zmobilizuje Was to wyzwanie do skosztowania czegoś nowego? Mam taką nadzieję!

Dzisiaj inspirujemy dwie – mama i córka, Carmen i Inka.
Carmen zaszczepiła we mnie bakcyla do robótek ręcznych, przy niej odkrywałam jaka to radość i ile stwarza możliwości. A po paru latach to ja pokazałam mamie… decoupage i tej miłości do dziś jesteśmy wierne. Choć najczęściej sięgamy po papier.

Dlatego Carmen dzisiaj przyniosła na rogatego bloga kartkę całą w decoupage’u. Tło to krak czyli spękania, a motyw pochodzi z serwetki. Nic papierowego oprócz bazy i jeszcze naklejone jako 3D!Czytaj dalej »