6 paź 2016

Coś naturalnego - wyzwanie październikowe

Wyzwanie z mediami już za nami - nie było chyba tak źle, prawda? :))

W tym miesiącu można będzie robić kartki w wybranej przez siebie technice, ale wykorzystać trzeba jakieś dary natury. 

Jesień przynosi nam suszone pąki, żołędzie, patrzcie uważnie pod nogi, może coś znajdziecie pod nogami? Patyczki? Leśnie skarby?
No dobrze. Po kolei, dla inspiracji, czego można przykładowo użyć (choć jak zawsze i tak mnie zaskoczycie czymś nietypowym:)) to mogą to być:
małe szyszki, cynamon, anyż, listki zasuszone (laurowe np) gałązki (ułożone w gwiazdkę lub choinkę), korę, drewienko, piórka, łupiny, susz (pomarańczki) ...
Taki Rogaś dzisiaj, tematyczny:

baner naturalne święta

Myślę, że już wszystko jasne.
A żeby z tych darów przyrody wykonać kartkę, pokażemy wspólnie z październikowymi inspiratorkami, jak sobie z tym naturalnym materiałem poradziłyśmy.
Zaproszenie na ten miesiąc przyjęły dwie scraperki - koleżanki, no i wygadały się, między sobą, bo nic nie pisnęłam, że je do pomocy zaangażowałam, jak to przyjaciółki ;)
Popatrzcie, co wykombinowały, pierwsza Ludka, jak pisze
"Z naturalnych dodatków w kartce są szyszki, rafia, gwiazdki ze sklejki i kilka gałązek-wąsów
prosto z balkonowego bluszcza:)"
Oto i praca  prosto z Kramiku Ludki:

kartka Ludki z szyszkami

kramik ludki - kartka inspiracja
  Drugą kartkę Zrobiła do naszego wyzwania Oribella. Cóż się tam znalazło?
"wysyłam Ci moją pierwszą świąteczną w tym roku karteczkę. Z pachnącym cynamonem, aż mi się zachciało więcej takich pachnących poczynić..."

OriBella kartka z cynamonem
Wiedziałam, że dziewczyny są pomysłowe i potrafią wyczarować klimat, a cytaty pochodzą z naszej korespondencji, myślę, że mogę jej rąbek odsłonić ;) bo bardzo mnie ich prace zachwyciły są takie aromatyczne, że poczułam bliskość świąt! Dziękuję Wam dziewczyny za pomoc!
Zrobiło się pachnąco?!
Moja inspiracja również z aromatem, uwielbiam goździki, zamknęłam je w okienku shaker box-a, bo te uwielbiam nie mniej! A, duet zrobiłam, zaszalałam:Uwaga: kolorystyka nie umawiana ;)) widocznie naturalne materiały narzuciły nam te ciepłe, typowe dla Świąt pierniczkowe kolory.

Czuję, że czujecie ten klimat, to już niedaleko, tuż, tuż!
Podzielcie się swoimi kartkami ze znaleziskami, może po szufladach warto poszperać - tam zeszłoroczne ozdoby, suszki...
Czytaj dalej »