2 paź 2018

Grudniownik 2018 - odsłona szósta cz.II. - Zwyczaje, wspomnienia, nasze tradycje

Do czerwcowego zaległego postu, dochodzi jeszcze ten jeden temat do kompletu.

Temat:
Pokaż, napisz - wspomnienie, minione święta, lub te najpiękniejsze, ale także zwyczaje, rodzinne tradycje przekazywane od lat.. Taki trochę sentymentalny wpis.

Warto czasem się zatrzymać, pomyśleć, zadumać się.
Bo magia świąt bez naszych bliskich, bez dziecięcych marzeń i cennych świątecznych momentów, to magia nie pełna. Może celebrując te cudowne chwile wskrzesimy zapach, nastrój i przywołamy dobre momenty?
grudniownik

Co to może być? jak to uchwycić? Może uda się zestawić jak było dawniej, a jak jest (będzie, bo to dopiero wkleimy sobie do grudniownika) Może to zdjęcie czarno-białe gdzie widać gości, może choinka u Cioci, może wigilia w pracy, spotkanie opłatkowe, a może jakaś chwila ważna, która zapadła w pamięci... może śmieszne zdarzenie, które powraca w opowieściach? Każdy z nas ma swoje wspomnienia.

Niech i one (te sprzed lat i te aktualne, z tego roku) zaistnieją w naszych pamiętnikach!


Ja przygotowałam sobie już miejsce  na tagu - nasza pierwsza Wigilia z mężem, nasz pierwszy rok wspólnego życia, i ustalone przeniesione zwyczaje z rodziny męża i z moich świątecznych zwyczajów.
Napiszę, co było u mnie, co u męża, a co sami wnieśliśmy w tradycję (taka naszą, własną) która powtarza się i staje się corocznym zwyczajem.

Zawsze marzyłam że będę miała świeżą choinkę, i to udało się zrealizować, od 17 lat u nas stoi żywa panna zielona :)
Jest więcej takich wyjątkowych, bo domowych zwyczajów. Ale te z domu wyniesione - są z nami również! Śpiewanie kolęd, czy obrzędy związane z dawaniem prezentów - na pewno macie jakieś własne, osobiste :) przyjęte zwyczaje! Pomyślcie - co warto zapisać? może zawsze jest u Was wieniec na stole, może ulubiona płyta leci w tle?

Ten post jest drugą częścią, pierwsza opowiadała o utworach na święta.
Następne "się tworzą" :)
W tym poście możecie swoje grudniownikowe wpisy pokazać - jeśli tworzycie wg tematów i od początku i jesteście ze mną :) nadal!
3 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Raczej się go bałam, trudny jest! A może tylko się taki wydaje?

      Usuń
  2. The following time I learn a blog, I hope that it doesnt disappoint me as a lot as this one. I mean, I know it was my choice to learn, but I actually thought youd have something attention-grabbing to say. All I hear is a bunch of whining about something that you possibly can fix for those who werent too busy searching for attention. casino games

    OdpowiedzUsuń