8 gru 2018

Grudniownik 2018 - odsłona piętnasta

29 grudnia - przyroda, zwierzęta, otaczające nas i ważne! 

Co w tym dniu da się pokazać? jeśli mamy czworonoga w rodzinie - to będzie proste, on też z nami spędza grudzień ;) niech ma swoją stronę w grudniowniku!


Jeśli nie mamy, to za oknami znajdziemy, jeśli się postaramy naszych mniejszych braci lub chociaż karmnik, albo ślady na śniegu. O ile jest śnieg hehe!

A jak z tym nam nie po drodze, to zauważmy przyrodę, warunki jakie panują w pogodzie. To wszystko na nas wpływa, czujemy się rześko, czasem jest mróz na szybach, odgarniamy przed domami, skrobiemy szyby samochodów - można ładnie pokazać ten kawałek grudnia - na zewnątrz!


30 grudnia - jutro Sylwester, może być wesoło, albo szykuje się wyjście, nie będzie czasu na myślenie, za to dzień przed Sylwestrem to dobry czas na podsumowanie roku, na planowanie kolejnych miesięcy, czy dni.
Zanotujmy, co ten kończący się rok przyniósł, czym się wyróżniał, czyli

30 grudnia - co się wydarzyło w mijającym roku? lub co planujesz na kolejne miesiące?

Snucie planów to coś co lubię!
Zakładam nowe terminarze, wpisuję ważne daty. Te osobiste i te "biznesowe" ;)
Rok, się kończy ale nowy się zaraz zacznie, cos w tym jest i każdy z nas inaczej to pewnie odczuwa.
No właśnie - jak to odczuwasz?

Masz już swoje plany i oczekiwania? Wpisz je, choćby w punktach, zrób listę albo wymień najważniejsze dla Ciebie wydarzenia z mijającego roku.

Przygotowałam dwie listy, takie krótkie do gotowe do druku, może pobierzesz do swojego albumu? :) albo przydadzą się do planowania nowych celów już w nowym roku:

http://bit.ly/rogate_listyhttp://bit.ly/rogate_listy

Grudniownik pewnie już pęka w szwach, cały rok pracowałyśmy, by baza nam służyła do wpisów, kiedy czas nadejdzie. Teraz czas pomału zamykać jego kartki, został nam ostatni dzień!

Drogie moje Rogate! 
Nie musicie robić nic na siłę, powtarzam to od początku, i pewnie jak już będziecie wypełniać ostatnie karty grudniownika, dużo jaśniej będzie to wszystko wyglądało.
Nie ma obowiązku żeby nasze wpisy były koniecznie na proponowane przeze mnie tu tematy, to są pewne podpowiedzi, bo każdy ma swoje własne zwyczaje i rożnie się układa ten miesiąc, specyficzny bardzo!

Ponieważ jest świąteczny, to wiele tematów bywa wspólnych, ale to Wasze albumy i Wy rządzicie w nich :)
Nie trzeba też prowadzić go aż do końca roku - nasze zagraniczne koleżanki prowadzą swoje December Daily tylko do 25 grudnia.

U nas może to wyglądać inaczej, ale nie musi - nic nie musi tu być spełnione, nawet jeśli ominiecie jakiś dzień, to nic się nie stanie - będzie wiadomo, że był jakiś zakręcony i w ogóle nie ma o czym pisać, co zresztą można właśnie na ten dzień zapisać!!! ;)

Spotkamy się w kończącym ten cykl wpisie z ostatnia jego kartką na ostatni dzień roku 2018.
Będą fajerwerki!


2 komentarze:

 1. Ja już swoje grudniowniki skończyłam jakiś czas temu.
  http://misiowyzakatek.blogspot.com/2018/11/grudniowniki-skonczone.html
  Czy ja mam Ci Inko za każdym razem wklejać link do nich, czy tylko na samym końcu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie post na wklejenie gotowcow 😁 chyba nawet dzisiaj..

   Usuń